dzisiaj jest: 15 grudnia 2018. imieniny: Nina, Celina, Walerian
wersja polska 
Aktualności
11 Listopada w Gminie Wielgomłyny

     Gminne obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęła uroczysta msza św. dziękczynna w Klasztorze Ojców Paulinów w Wielgomłynach, którą koncelebrował Ojciec Łukasz Flader, a śpiew liturgiczny prowadził chór parafialny.
     Po zakończonej mszy św. utworzono korowód na czele którego szły poczty sztandarowe OSP Zagórze, OSP Wielgomłyny oraz OSP Myśliwczów. Goście uroczystości zgromadzili się wokół Pomnika Odzyskania Niepodległości w parku na wielgomłyńskim rynku, gdzie odczytany został Apel Pamięci (Poległych) przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Wielgomłynach które w tym roku przygotowywało program artystyczny obchodów, a uroczystość prowadziła Pani Iwona Nabiałkowska.
     Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk, który podziękował zebranym za udział w uroczystości, zwłaszcza młodzieży licznie zgromadzonej, oraz podkreślił siłę narodu polskiego umiejętnie wykorzystującego historyczna szansę utworzenia suwerennego, demokratycznego kraju po zakończeniu I wojny światowej.
    Kwiaty i znicze pod Pomnikiem Odzyskania Niepodległości złożyli: Wójt Gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Łoś, Sekretarz Gminy oraz Radna powiatu radomszczańskiego Bożena Nowak, Komendant Gminny Związku OSP RP w Wielgomłynach Krzysztof Skraboń, Jolanta Różycka oraz Grzegorz Błędowski (GS “Samopomoc Chłopska” w Kodrębie z/s w Zakrzewie), Halina i Wiesław Puto (Bank Ziemi Piotrkowskiej Oddział Wielgomłyny), Dyrektorzy, delegacje pedagogów i uczniów z PSP w Wielgomłynach, PSP w Krzętowie, PSP w Zagórzu, Publicznego Gimnazjum w Wielgomłynach.
     Po zakończonej części oficjalnej uczestnicy obchodów udali się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury na część artystyczną pt. „Szybuj Orle” w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Wielgomłynach oraz występ zespołu ludowego „Z okolic Młyna” pod kierunkiem D.Drogosza.
     Delegacja władz samorządowych oraz szkół zakończyła obchody 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zapaleniem zniczy pod pomnikami upamiętniającymi zrywy niepodległościowe mieszkańców gminy Wielgomłyny w Wólce Bankowej, w Woli Życińskiej, na cmentarzu parafialnym w Wielgomłynach oraz pod Pomnikiem „Bitwy pod Krzętowem” z dnia 1 czerwca 1944r.
« powrót