dzisiaj jest: 15 grudnia 2018. imieniny: Nina, Celina, Walerian
wersja polska 
Aktualności
Otwarcie wystawy X Pleneru Malarskiego „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim”

W dniu 20.11.2017r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. X PLENER MALARSKI PEJZAŻ MALOWANY ZIEMII ŁÓDZKIEJ – SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE RADOMSZCZAŃSKIM – 2017.

PEJZAŻ MALOWANY ZIEMII ŁÓDZKIEJ doczekał się okrągłego jubileuszu. Przez dekadę Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim wraz z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego realizuje projekt, który zyskał ogromną rzeszę uczestników i sympatyków. O rozmachu tego projektu świadczą liczby: powstało około 700 obrazów, w projekcie wzięło udział 262 artystów, odbyło się około 200 wernisaży w całym województwie łódzkim, wydrukowano 10 000 katalogów oraz setki zwiedzających wystawy poplenerowe w ośrodkach kultury, bibliotekach, muzeach, urzędach miast i gmin.

Tegoroczna edycja projektu odzwierciedlająca się w haśle X PEJZAŻ MALOWANY ZIEMII ŁÓDZKIEJ – SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE RADOMSZCZAŃSKIM – 2017 jest szczególna – nie tylko poprzez jej okrągłą rocznicę, ale także poprzez ukazanie malowniczych krajobrazów Gminy Wielgomłyny w pięknych pracach artystów.

Plener malarski organizowany był w dwóch etapach: otwartym oraz stacjonarnym. Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radomsku do udziału w plenerze otwartym odpowiedziało przeszło 20 artystów plastyków z Radomska i okolic. W plenerze stacjonarnym wzięło udział prawie 30 artystów. Na siedzibę pleneru wybrano Gospodarstwo Agroturystyczne „Chata u Brata” w Krzętowie z myślą, iż to malownicze miejsce będzie inspiracją i stworzy odpowiedni klimat do tworzenia prac. 3 lipca grupa malarzy zwiedzała powiat radomszczański odwiedzając Gminy: Wielgomłyny, Przedbórz, Żytno, Kobiele Wielkie, Radomsko, Kamieńsk i Dobryszyce szukając inspiracji do swoich prac. W trakcie tygodniowego pleneru stacjonarnego to właśnie w naszej Gminie - w Krzętowie - powstały różnorodne prace malarskie które przez kilka miesięcy będą prezentowane nie tylko na terenie powiatu radomszczańskiego, ale także całego województwa a możliwe, że pojadą także w przyszłym roku na Targi Turystyki do Berlina.

Serdecznie Państwa zapraszamy,
razem z plastykami, organizatorami plenerów
i przyjaciółmi Pejzażu Ziemi Łódzkiej
do bliższego zapoznania się z obrazami, które w dniach
20.11.2017r. – 30.11.2017r.
można podziwiać w Sali widowiskowej
Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wielgomłynach!
 « powrót