dzisiaj jest: 20 listopada 2018. imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
wersja polska 
Aktualności
Gala Operetkowo-Musicalowa w Wielgomłynach

W sobotę 27 stycznia 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Wielgomłynach odbyło się X Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Wójta Gminy Wielgomłyny oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielgomłynach.

     Uroczystość rozpoczęła o godz. 16.30 Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Jadwiga Staszczyk, która przywitała przybyłych gości i przybliżyła tradycje związane z karnawałem oraz podkreśliła, iż dzięki sponsorom oraz wspaniałemu odzewowi ze strony mieszkańców naszej gminy coroczne spotkanie noworoczno - karnawałowe stało się już tradycją i z roku na rok gromadzi ono coraz szerszą publiczność.
     Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk, który podsumował miniony rok i wymienił kilka z wykonanych inwestycji w 2017r. m.in. drogę o nawierzchni bitumicznej łączącą Pratkowice z Sokolą Górą, drogi w miejscowości Karczów, drogę wewnętrzną w miejscowości Zagórze łączącą centrum Zagórza z miejscowością Goszczowa (droga ta poprawiła estetykę obok Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórzu), połączenie dwóch wodociągów w miejscowości Sroków w celu zabezpieczenia przed awariami studni głębinowych ujęcia w Zagórzu i Wielgomłynach (zabezpieczenie przed awariami w dostawie energii elektrycznej w/w ujęć i wody), oraz remont przepustu drogowego w miejscowości Odrowąż. W ogólnej kwocie inwestycyjnej 1.920 mln zł znalazł się także zakup i montaż wiaty przystankowej w miejscowości Niedośpielin, budowa parkingu przy kompleksie sportowym w Wielgomłynach, dofinansowanie zakupu samochodu bojowego typu średniego dla OSP w Wielgomłynach, budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), budowa budynku świetlicy wraz z infrastrukturą towarzyszącą – Niedośpielin oraz wiele innych. Ponadto w ramach wydatków majątkowych zostały zrealizowane prace związane z wykonaniem dokumentacji technicznych m.in. budowy wodociągów i kanalizacji (spinka ujęć Wielgomłyny z Sokolą Górą na ul. Krzętowskiej, oraz do pojedynczych gospodarstw w miejscowości Niedośpielin oraz Myśliwczów), budowy dróg dojazdowych (Popielarnia-Zacisze, Wielgomłyny ul. Radomszczańska – w kierunku terenów poduchownych, Niedośpielin-Wielgomłyny ul. Zagórska, Karczów - działka 277/1) oraz budowy budynków świetlic (Pratkowice, Sokola Góra, Karczów, Trzebce).
     Wójt Gminy Wielgomłyny Bogdan Witaszczyk przedstawił także plan zadań i wyzwań jakie stoją przed Gminą w 2018 roku. Samorząd planuje inwestycje na kwotę 3,3 mln zł, m.in. z zakresu budowy dróg, świetlic, rozwoju turystyki – przystań kajakowa w Krzętowie i ścieżki rowerowe z parkingami i miejscami odpoczynku na terenie przyległym do Pilicy. Wójt złożył jednocześnie wszystkim zebranym, a za ich pośrednictwem wszystkim mieszkańcom Gminy, życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku. Myślą przewodnią przemówienia była prośba o niesienie sobie wzajemnej pomocy w sołectwach i wśród sąsiadów. Życzenia noworoczne złożył również Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Stanisław Witaszczyk. Obecność na X Spotkaniu Noworocznym Radnego Stanisława Witaszczyka była doskonałą okazją, by podziękować gościowi za wieloletnie wspieranie Gminy Wielgomłyny w jej rozwoju.
    Po części oficjalnej odbyła się Gala Operetkowo-Musicalowa w wykonaniu Solistów Scen Poznańskich i Kijowskich, których wyjątkowy koncert był po raz kolejny niezapomnianym przeżyciem dla wielgomłyńskiej publiczności. W koncercie wystąpili artyści scen kijowskich Julia Tkaczenko, Vladimir Holkin oraz scen poznańskich Karolina Garlińska oraz Klaudiusz Kapłon.
     Na zakończenie X Spotkania Karnawałowego licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy do późnych godzin wieczornych bawili się na zabawie tanecznej, o której oprawę muzyczną zadbał zespół FANTASTIC z Woli Malowanej.
« powrót